Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 04/12/2014

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par krāpšanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas vairāk nekā 50 600 EUR apmērā

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par krāpšanu, izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un dokumenta viltošanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais, bija kādas firmas atbildīgā persona, kura izdarīja apzinātas darbības un uzrādīja nepatiesu informāciju Valsts ieņēmumu dienestam (VID) iesniegtajās Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijās un pielikumos par 2008.gada un 2009.gada vairākiem mēnešiem. Apsūdzētais, maskējot fiktīvos darījumus, izgatavoja arī dokumentus, kas saturēja nepatiesas ziņas, turklāt viltoja dokumentos arī uzņēmumu pārstāvju parakstus.

Apsūdzētā persona uzrādīja ar PVN apliekamos darījumus, kas netika izmantoti saimnieciskās darbības nodrošināšanai un bija fiktīvi darījumi, samazināja budžetā iemaksājamo nodokli, tādā veidā izvairoties no PVN maksājumu nomaksas valsts budžetā par kopējo summu vairāk nekā 33 800 EUR apmērā. Savukārt daļu no PVN, ko vīrietis nepamatoti deklarēja kā pārmaksātu, lūdza pārskaitīt uz uzņēmuma kontu. Tādā veidā apsūdzētais izkrāpa no valsts vairāk nekā 16800 EUR. 

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas, 218.panta otrās daļas un 275.panta pirmās daļas.

Lieta nodota Rēzeknes tiesai.

  

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA