Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 13/01/2014

Prokuratūra uzsāk kriminālvajāšanu attiecībā pret divām personām tā dēvētajā „Latvijas Krājbankas” krimināllietā

Šā gada 10.janvārī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors, izvērtējot kriminālprocesa materiālus tā dēvētajā, Krājbankas krimināllietā, ir pieņēmis lēmumu par divu personu saukšanu pie kriminālatbildības.

Vienai personai apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas, 196.panta otrās daļas un 217.panta otrās daļas, bet otrai personai pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas un 20.panta otrās daļas.

Kriminālprocesa lielā apjoma dēļ, kā arī, lai neradītu šķēršļus kriminālprocesa attiecību noregulēšanai saprātīgos termiņos un sekmētu kriminālprocesa efektīvu norisi, prokurors kriminālprocesu sadalīja un procesu daļā nosūtīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei tālākai izmeklēšanas veikšanai.

Turklāt, šī kriminālprocesa ietvaros bija izdalīts atsevišķā lietvedībā materiāls par noziedzīgi iegūtas mantas atzīšanu. Kur 2013.gada 29.oktobrī Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa slēgtā tiesas sēdē izskatīja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras pieteikumu par akciju sabiedrības „Latvijas Krājbanka” noziedzīgi iegūtas mantas atzīšanu EUR 15 025 222 apmērā.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa par noziedzīgi iegūtu mantu atzina akciju sabiedrības „Latvijas Krājbanka” naudas līdzekļus EUR 15 000 000 apmērā savukārt daļā par EUR 25 222 procesu par noziedzīgi iegūtu mantu izbeidza.

Pieteikuma iesniedzēji uzskatīja, ka tiesas pieņemtais lēmums nav likumīgs, sakarā ar ko Rīgas apgabaltiesā tika iesniegtas apelācijas sūdzības.

Rīgas apgabaltiesa slēgtā tiesas sēdē lietu apelācijas kārtībā skatīja 2014.gada 7.janvārī, kur apmierināja Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes un Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras sūdzību un atcēla Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 2013.gada 29.oktobra lēmumu daļā par EUR 25 222 procesa par noziedzīgi iegūtu mantu izbeigšanu, līdz ar to, par noziedzīgi iegūtu mantu tika atzīti un atgūti „Latvijas Krājbankas” naudas līdzekļi EUR 15 025 222 apmērā.

Šis Rīgas apgabaltiesas lēmums nav pārsūdzams.

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA