Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 18/12/2017

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par personas tīšu nonāvēšanu ar sevišķu cietsirdību

2017.gada 15.decembrī Daugavpils prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā par citas personas tīšu nonāvēšanu ar sevišķu cietsirdību un dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā apsūdzēts jau agrāk vairākas reizes sodīts vīrietis.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais vīrietis, būdams alkohola ietekmē, pēc kopīgas alkohola lietošanas ar kaimiņu, pēkšņi izraisījušos naidīgu attiecību pamatā, tīšas slepkavības nolūkā, izdarīja daudzus sitienus ar dūrēm un ar kāju pa cietušā galvu. Cietušais izsakot neapmierinātību ar apsūdzētā vīrieša tādu uzvedību, sāka viņu dzīt no dzīvokļa projām. Tad apsūdzētais palika dusmīgs un agresīvs, un turpināja sist cietušo, izdarot kopumā 83 sitienus pa visu ķermeni, līdz ar abām rokām satvēra cietušo aiz ausīm un ar rādītājpirkstiem spēcīgi spieda uz cietušā acīm, nolūkā tās izspiest, sagādājot cietušajam stipras fiziskas sāpes. Savu noziedzīgo darbību izdarīšanu apsūdzētais izbeidza tikai tad, kad pamanīja, ka no cietušā mutes sāka tecēt asinis.

Turklāt izdarīto sitienu starplaikā, apsūdzētais izmantoja cietušo, lai apmierinātu savu dzimumtieksmi pretdabiskā veidā.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 117.panta 4 punkta un 160.panta otrās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Daugavpils tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA