Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 14/12/2017

Prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu par nonāvēšanu aiz neuzmanības

2017.gada 4.decembrī Valmieras rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā policijas darbinieks apsūdzēts pēc Krimināllikuma 123.panta pirmās daļas - par nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai policijas darbinieks šo noziedzīgo nodarījumu izdarīja no darba amata pienākumiem brīvajā laikā, privāta izklaides brauciena laikā, vadot motorlaivu. Pie laivas virvē bija piestiprināts ūdens atrakciju elements – divvietīgs pūslis, uz kura atradās alkohola reibumā esošas personas. Apsūdzētais zinot, ka viņa izvēlētajā laivas vadīšanas maršrutā ir atsegta koka stumbra daļa apzinājās, ka tas ir šķērslis drošai ūdens atrakciju veikšanai un var apdraudēt izklaides pasākumā piedalošos personu dzīvību un veselību, noziedzīgi un vieglprātīgi paļāvās, ka šādas sekas tomēr neiestāsies.

Policijas darbinieks neizvēlējās atbilstošu braukšanas ātrumu un drošu laivas apgriešanas trajektoriju, kā rezultātā, viena persona paspēja izvairīties no sadursmes ar ūdenī esošo, atsegto koka stumbru, bet otra persona atsitās pret to, kā rezultātā bojā gāja jauns vīrietis.

Lieta izskatīšanai nodota Valmieras rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

 

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA