Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 14/12/2018

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par cilvēku tirdzniecību

2018.gada 29.novembrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore nodevusi tiesai krimināllietu vienas personas apsūdzībā par divu personu turēšanu kalpībā, ekspluatācijas nolūkā, izmantojot personu atkarību un ievainojamību (cilvēku tirdzniecība).

Apsūdzētā perona apsūdzēta smaga nozieguma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 1541.panta pirmajā daļā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais saukts pie kriminālatbildības par viena vīrieša un vienas sievietes cilvēktirdzniecību, kas noticis laika periodā no 2016.gada augusta sākuma līdz 2017.gada 4.maijam, kuras laikā cietušie tika pakļauti darba ekspluatācijai, kā rezultātā apsūdzētais guva peļņu kopumā 16973,67 EUR apmērā, ko pilnībā paturēja sev. Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanai apsūdzētais izmantoja personu ievainojamību un atkarību no viņa, t.i., izmantoja apstākļus, ka cietušie uzticas apsūdzētajam, cietušajiem nav citas dzīvesvietas un darbavietas kā arī  nav ienākumu sevis uzturēšanai.

Lieta izskatīšanai nodota Vidzemes rajona tiesai (Cēsīs).

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA